Jandarma ekipleri hırsızlık olaylarına geçit vermiyor

Mersin’de meydana gelen 3 ayrı hırsızlık olayı, jandarma ekiplerinin titiz çalışması sonucu aydınlatıldı.

Jandarma ekipleri hırsızlık olaylarına geçit vermiyor

Mersin’de meydana gelen 3 ayrı hırsızlık olayı, jandarma ekiplerinin titiz çalışması sonucu aydınlatıldı.
Mersin İl Jandarma Komutanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, merkez Akdeniz ilçesi Puğkaracadağ Mahallesi’nde hareketlerinden şüphelenilen kamyoneti takibe alan ekipler, 3 şüpheliyi, narenciye ağaçlarını yağmurdan korumak için kullanılan ve piyasa değeri yaklaşık 750 lira olan naylon tenteleri çalarken suçüstü yakaladı.
Adliyeye sevk edilen şüphelilerden biri tutuklanırken, ikisi adli kontrol kapsamında serbest bırakıldı.
Tarsus ilçesinde gerçekleştirilen bir başka çalışmada ise bölgede son zamanlarda meydana gelen haberleşme ve enerji nakil hatları kablolarının ve sulamada kullanılan su sayaçlarının çalınması olayları ile ilgili olarak takip edilen 2 şüpheli, Tepeköy Mahallesi’nde çaldıkları 5 adet su sayacı ve 1 balyoz ile birlikte yakalandı. Olayla ilgili devam eden çalışmalarda 2 şüpheli daha gözaltına alınırken, 35 hırsızlık olayının faili oldukları belirtilen 4 zanlı, sevk edildikleri mahkemece tutuklandı.
Jandarma ekiplerinin, merkez Yenişehir ilçesi Çavak Mahallesi’nde bir şahsın bahçe deposundan 1 adet jeneratör, 1 spiral, 1 adet kaynak makinesi ve 40 litre mazotunun çalınmasıyla ilgili yürüttüğü diğer bir çalışmada, 4 şüpheli şahıs kuru sıkı 1 adet tabanca ile birlikte yakalandı. Malzemeler, sahibine teslim edilirken, 4 şüpheli tutuklanarak ceza evine gönderildi.

8 Mart 2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz