Saadet Partisi'nden Gazetemiz Çağrı'ya ziyaret

Saadet Partisi Erdemli İlçe Başkanı Mehmet Yıldız, Erdemli Kadın Kolları Başkanı Sümeyye Öztürk ve kadın kolları üyeleri  ile birlikte Gazetemiz Çağrı'yı ziyaret etti.

Saadet Partisi'nden Gazetemiz Çağrı'ya ziyaret

Saadet Partisi Erdemli İlçe Başkanı Mehmet Yıldız, Erdemli Kadın Kolları Başkanı Sümeyye Öztürk ve kadın kolları üyeleri  ile birlikte Gazetemiz Çağrı'yı ziyaret etti.
Ziyaret esnasında bir konuşma yapan Sümeyye Öztürk, "10 Ocak 1961 yılından itibaren “Çalışan Gazeteciler Günü” olarak andığımız bu önemli günde, siz değerli basın mensuplarını içtenlikle tebrik ediyoruz.
  Bilgiye ulaşmanın kolay olduğu fakat doğru bilgiyi bulmanın zorlaştığı günümüzde, basın mensubu kardeşlerimizin büyük bir özveri ile çalıştıklarının farkındayız.
 Bu sebeple hak ve adaletin tesisi için kaleminizden dökülen her bir sözcüğün, bizim için değeri oldukça büyüktür. Bu kutsal vazifenizde bizlerin desteği her zaman sizlerle olacaktır" dedi.
Öztürk, "Ülkemizde; kişi hak ve özgürlüklerine dayalı, düşünce ve ifade hürriyetinin ilke edinildiği, basın mensuplarının görevini özgürce gerçekleştirebildiği; örgütlenme ve sendikalaşma haklarını mümkün kılan bir ortamın ivedilikle sağlanması gerekmektedir. Ülkemizin içinde bulunduğu olağanüstü şartların bir an önce sona erdiği; siyasi kutuplaşmalardan uzak, barışın, huzurun ve refahın tesis edildiği ve siz gazetecilerin evrensel basın ilkeleriyle tarafsız ve etik kurallara bağlı olarak mesleklerini icra edebilecekleri bir iletişim ortamına ulaşmak ortak beklentimizdir" diye konuştu.
Öztürk, "Ayrıca terör ve savaş gibi olumsuz şartlarda çalışmak zorunda kalan ya da iş bulamadığı için çalışamayan, internet medyası gibi yasal boşluk taşıyan alanlarda çalışarak mağdur olan gazeteciler başta olmak üzere bütün basın mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyoruz" şeklinde konuştu.
İlçe Başkanı Mehmet Yıldız ise, "Zor şartlar altında görev yapmasına rağmen ,basın meslek ilkelerinden taviz vermeden özgürce çalışmalarını gerçekleştiren, toplumun her kesiminin sesi olan değerli basın mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutlar, başarılı çalışmalarınızın devamını dilerim" dedi.
Gazeteci Oktay İnce ve editörümüz Hüseyin Yıldız ise ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirdi.

10 Ocak 2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz