Türk Polis Teşkilatımızın 173. Yıl Dönümü

Türk Polis Teşkilatımızın 173. Yıl Dönümü İlçemiz Erdemli'de çeşitli etkinliklerle kutlandı. Sahil Bandındaki Atatürk Anıtı önünde gerçekleştirilen törende çelenk sunumu yapıldı.

Türk Polis Teşkilatımızın 173. Yıl Dönümü

 

Türk Polis Teşkilatımızın 173. Yıl Dönümü İlçemiz Erdemli'de çeşitli etkinliklerle kutlandı. Sahil Bandındaki Atatürk Anıtı önünde gerçekleştirilen törende çelenk sunumu yapıldı.
Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Erdemli İlçe Emniyet Müdürü Ahmet Şahingözlü yaptı.
Şahingözlü, "Demokratik hukuk devletinin Atatürk ilke ve inkılaplarının ve laik Cumhuriyetin teminatı olan Türk Polis Teşkilatının 173. kuruluş yıl dönümünü sizlerle kutlamaktan büyük gurur ve mutluluk duyduğumuzu belirtmek istiyorum" dedi.
Şahingözlü, "Şanla şerefle 172 yıllık bir mazi geride bırakmış olan teşkilatımız, 173. kuruluş yılana girerken, sadece Türkiye sınırları içerisinde değil, yurt dışında da hak ettiği yerini almış olmanın haklı gururunu taşımaktadır. Amacımız halkımızın sevgi ve güvenini kazanmaktır. Türk polisi suçla mücadele bilimi kullanarak, dünyada ortaya çıkan gelişmelere pararel, milletimizin değişen beklentilerine cevap vermek için sürekli olarak kendini yenilemektedir. Olayların önlenmesi suçluların yakalanabilmesi için halkımızın desteğiyle polis-halk diyaloğunun geliştirilmesi verilen güvenlik hizmetlerimizde taraflı ve iltimaslı davranılmadığı, eşitliğin ve açıklığın şiar edildiği gösterilmelidir. 8 aylık Erdemli görevim sürecinde vatandaşlarımıza sunduğumuz hizmetlerde bizden desteklerini esirgemeyen; Sayın Kaymakamımız, belediye başkanımız, savcımız, komutanlarımız ve tüm kurum müdürlerimize şükranlarımı sunmak istiyorum. Törenimize katılan herkese teşekkür ederim" diye konuştu.
Erdemli Kaymakamı Avni Kula ise, "Türk Polis Teşkilatımızın 173, kuruluş yıl dönümünü kutlamanın haklı gururu içindeyiz. Toplumların gelişmesini sağlamada en önemli unsur asayişin sağlanmasıdır. Bugün Sireye'de bakıyorsunuz asayiş olmayınca insanlar yerlerini yurtlarını bırakıyorlar. Herşeylerini bırakıp nefes almak için kaçıyorlar. İşte güvenlik bu denli önemli. Türk Polis Teşkilatı da iç güvenliğin sağlanmasında jandarma teşkilatı ile birlikte bu önemli görevde kendine düşeni layıkıyla yerine getiriyor. lçe Emniyet Müdürümüzü ve Erdemli İlçe Emniyet Müdürlüğümüzde görev yapan polislerimizin gününü de kutluyorum" dedi. Konuşmaların ardından öğrenciler şiirler okudu. Türk Polis Teşkilatının 173, kuruluş yıl dönümünü kutlamaları çerçevesinde kültür merkezindeki resim sergisinin açılışı da yapıldı.

11 Nisan 2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz