VE GAYE OKULLARI KAPILARINI HALKA AÇTI

Merakla beklenen gün geldi ve gaye okulları muhteşem bir programla kapılarını veli ve öğrencilere açtı.

VE GAYE OKULLARI KAPILARINI HALKA AÇTI

 

Merakla beklenen gün geldi ve gaye okulları muhteşem bir programla kapılarını veli ve öğrencilere açtı. Gaye Okulları Kampüs Ziyareti, İftar ve Konser Programına 3 binin üzerinde rekor bir ziyaretçi katıldı. Saat 16 dan itibaren gelen velilere Gaye Eğitim Kampüsü gezdirildi, Okulda bulunan bütün bölümler ve ayrıntılar tek tek anlatıldı. İftardan hemen önce de okul ve eğitim hakkında konuşmalar yapıldı. İftar dan sonra Gaye Okulları yönetim kurulu başkanı Nezir Arslan, bir konuşma yaptı.Nezir Arslan konuşmasında Gaye Okullarının artık bölgenin bir eğitim markası olduğunu kaydetti, Arslan bugün buraya gelen 3 binin üzerinde ziyaretçinin bunun en iyi kanıtı olduğunu belirtti. Bu muhteşem ziyaretçi akının, adeta bu işin onayı anlamına geldiğini ifade edenNezir Arslan, kampüs inşaatının hedeflenen takvimden daha kısa bir zamanda toplam 267 günde tamamlandığını, inşaatta emeği geçen herkese de teşekkür ettiğini belirtti. Arslan 267 gündür bütün mecralarda Gaye Eğitim Kampüsünü anlattıklarını, halkımızın, bütün bunlar acabaolacakmı, gibi bazı tereddütleri olduğunu belirterek konuşmasına şöyle devam etti. “ 267 gün önce muazzam bir okul gayesi ile yola çıkmıştık. Demiştikki: Tam donanımlı bir kampüs inşaa edeceğiz. Evet şimdi bütün dostlarımız ve velilerimiz bugün buraya gelen binlerce misafirimiz, tam donanımlı bir kampus inşa ettiğimizi, yerinde gezerek gördü. Ne Demiştik? TEKONOLOJİ ÜSSÜ OLACAĞIZ. Evet bugün buraya gelen misafirlerimiz bu kampüsün 2 bin metrekarelik bir bölümünün teknoloji ve uygulama atölyelerine ayrıldığını gezerek yerinde gördüler. KÜLTÜR KOMLEKSİ OLACAĞIZ demiştik. Evet Gaye eğitim Kampüsümüz tam donanımlı kültür kompleksi oldu, yine yaklaşık 2 bin metrekarelik bir bölüm kültür sahası oldu, konferans salonu, cep sineması, kütüphane ve mescit. Gaye Eğitim Kampüsü tam donanımlı bir SPOR KOMPLEKSİ OLACAK demiştik. Öyle de oldu. bina içinde 2 bin metrekarelik bir bölüm ve hemen yanı başımızda bulunan arsada inşaatı devam eden 3 bin metrekarelik bir bölümde spor tesislerimiz yer alıyor. Yüzme havuzu, buz pisti, kapalı spor salonları, Tekvandosu, jimnastiği, atletizmi, hendbolu, bastekbolu, futbolu vs Gaye kampüsümüz tam donanımlı sanat merkezi olacak demiştik . Yine kampüsümüz içinde 2 bin metrekarelik bir bölümümüz sanat merkezi oldu, ebru, yağlı boya, kara kalem, ahşap, resim,fotografçılık, vs. şu kadarını söyleyeyim: sadece kampüsümüz içinde 2 adet sergi alanı mevcut. .
Gaye Okulları yönetim kurulu başkanı Nezir Arslan, konuşmasını şöyle tamamladı.”cenabı Allah’a ne kadar şükretsek az. Bizi mahcup etmedi, ne sözverdiysek hepsini fazlası ile gerçekleştirdik. Artık bu bölgenin kelimenin tam anlamıyla dolu dolu bir kampüsü var. Hayırlı uğurlu olsun. Bundan sonra artık görev öğretmen, veli ve öğrencilerimizde. İnşallah bu kampüs, kendisi gibi tam donanımlı nesiller yetiştirecek, dedi
Konuşmaların ardından genç sanatçı Orhan Aykut ve ekibinin güzel konseri ile program sona erdi. Gaye okulları ; kampüs ziyareti, iftar ve konser programına , Erdemli Kaymakamı Avni Kula, Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, sivil toplum kuruluşları, ve seçkin 3 binin üzerinde bir davetli kadıldı.

9 Haziran 2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz