Arama   |   Arşiv
Anasayfa Yaşam Belediyeler Ekonomi Siyaset Spor Kültür-Sanat Sağlık İlginç Haberler Dünya Erdemli'ye Dair Eğitim İnternet TV Fotohaber
 
  
HEM’den Çanakkale Konseri

Erdemli Halk Eğitim Merkezi ve ASO Müdürlüğünün Okullar hayat olsun projesi kapsamında Müzik öğretmeni İlyas AKARSU öğreticiliğinde açtığı Türk Halk Müziği korosu 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri anma anısına Erdemli öğretmenevinde konser tertip ettiler.

Erdemli Halk Eğitim Merkezi ve ASO Müdürlüğünün Okullar Hayat Bulsun Projesi kapsamında oluşturulan Türk halk Müziği Korosu 18 mart Çanakkale Zaferi ve Çanakkale şehitlerini için bir konser düzenledi.
Erdemli Öğretmenevi’nde düzenlenen konser’in sunuculuğunu Erdemli Lisesi Kimya öğretmeni ve Kişisel gelişim uzmanı Ahmet Kara sundu. Müzik öğretmeni İlyas Akarsu’nun yönetiminde oluşturulan koro Çanakkale zaferini anlatan türkü ve ağıtları seslendirdi. Salona sığmayan bir kalabalığın dinlediği koro seslendirdiği bir birinden güzel eserlerle gönüllere taht kurdu.
Erdemli Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürü Ömer Okur yaptığı konuşmada, “Kursumuzun açılmasında desteğini esirgemeyen ve bizlere daima destek veren başta İlçe Kaymakamımız Sayın İbrahim Özefe’ye, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz sayın Mehmet Metin’e, programımızı sunan, icra edilen türküleri yorumlayan değerli meslektaşım sayın Ahmet Kara beye, Halk Eğitimi Merkezi idareci arkadaşlarıma ve öğretmenevi salonunu bizlere tahsis eden öğretmenevi idarecilerine ve personeline çok teşekkür ederim” dedi.
Kursiyerlerin gösterdiği başarıdan dolayı memnun olduğunu ifade eden Okur, “Kurs öğretmenimiz İlyas Bey ve değerli kursiyerlerimizi tebrik ediyorum bundan sonraki hayatlarında başarılar diliyorum. Türk ordusunun kazandığı zaferlerin hepsi de kendi şartları içinde ayrı ayrı önem taşımaktadır. Bizi ayakta tutan, bugünlere ulaştıran, kazandığımız zaferler değil midir? Türk’ün milli savaş tarihine altın harflerle yazılan Çanakkale Zaferi’nin 98.Yıldönümünü kutlamanın ve mukaddes vatanımız için canlarını seve seve feda eden şehitlerimizin Şehitler Günü’nü idrak etmenin onurunu ve haklı gururunu yaşamaktayız. Çanakkale Zaferi; dünya tarihinde bir dönüm noktasının yaşandığı, güç dengelerinin tamamen değiştiği, olayların akışı üzerinde Türk Milletinin belirleyici ve aktif bir rol oynadığı ve de Kurtuluş Savaşımızın ilk meşalesinin tutuşturulduğu, yüce Türk Milletinin Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde kahramanlık ve fedakarlıklarının doruk noktasına ulaştığı bir prestij ve azmin mücadelesi olmuştur.
Türk Ordusu’nun Çanakkale’de vermiş olduğu bu büyük mücadele; sadece dünya tarihi üzerinde oluşturduğu büyük etkiyle değil, Türk savaş sanatının uygulanış tarzı ve başta Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, kanlı mücadelede ön plana çıkardığı kahramanlarımız, askeri dehalar, Türk askerinin doğasında bulunan insani değerlerin savaş sahasında tezahürü cihetiyle de dünya savaş tarihinde örneği bulunmayan müstesna bir olaydır. Çanakkale Zaferi, vatanın bütünlüğü ve milletin bağımsızlığı söz konusu olduğunda, Türk milletinin engelleri aşabileceğinin en güzel örneğidir. Türk milleti bu zaferle, arka arkaya gelen acı olayların tesiriyle kaybettiği özgüvenini yeniden kazanmıştır.
Çanakkale Zaferi ile birlikte, Şehitler Günü olarak da kutladığımız bu anlamlı zafer gününde, kutsal vatan topraklarını canları pahasına müdafaa ederek şehitlik mertebesine ve onuruna erişen aziz şehitlerimizi minnet ve şükranla hatırlıyoruz. Aziz şehitlerimiz yattıkları yerlerde şunu hissetmelidirler ki; temiz kanlarıyla suladıkları kutsal vatan toprakları, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Türk Gençliği ve tüm Türk ulusu tarafından en kutsal emanet olarak müdafaa ve muhafaza edilecektir. Bu duygularla, bizlere bu büyük zaferin gururunu armağan eden, başta Ebedi Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk ve onun silah arkadaşları olmak üzere; bu mücadeleye iştirak eden büyük Türk ordusunun kahraman mensuplarını, onu her şeyiyle destekleyen aziz Türk Milletini ve vatanları uğruna hayatlarını feda eden bütün şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve şükranla anıyor, ruhlarınız şad olsun diyorum. Bizlere böyle duygu dolu anlar yaşatan koromuzu ve öğretmenimizi tebrik ediyorum. Allah nasip ederse 29 Mayıs 2013 de daha geniş kapsamlı bir program daha yapacağız.
Program bitiminde Erdemli Lisesi Edebiyat Öğretmeni Ahmet Kara, tüm koroya Türk bayrağı hediye etti.


25 Mart 2013 Erdemlihaber
Diğer Kültür-Sanat Haberleri
TUT SÖZÜNÜ 2 OCAK’TA VİZYONDA
 
ERDEMLİ SEVDALILARI GRUBU OLUŞTU
 
Üç arkadaşın hikayesini anlatan ‘Tut Sözünü’ sinema filmi 2 Ocak’ta seyirciyle buluşuyor.
 
Çoğunluğu emekli öğretmenlerden oluşan Erdemli sevdalısı bir gurup sosyal paylaşım sitesi facebook’ta “ Erdemli Sevd
LİMONUNDA FİLM FESTİVALİ OLDU
 
ERDEMLİ'DE
 
Erdemli ‘de bir gurup sinemasever tarafından “Mersin Altın Limon Film Festivali” düzenlendi.
 
Erdemli Kadın ve Emek Dayanışma Yardımlaşma Derneği tarafından “Cumhuriyet ve Kadın” konulu bir etkinlik düzenlendi.
ÜZÜMLE YÜZÜ GÜLEN ÇİFTÇİ FESTİVALDE COŞTU
 
ERDEMLİ BELEDİYESİ’NDEN HACIALANI’NDA MUHTEŞEM 30 AĞUSTOS KUTLAMASI
 
Adını aldığı üzümle yüzü gülen Üzümlü halkı düzenlenen festivalde gönüllerince eğlendi.
 
Erdemli Belediyesi, “Geleneksel 30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlamaları”nı Hacıalanı Yaylası’nda binlerce vatandaşın katılımıyla gerçek...
Hem Tatil Hem Sanat
 
HARFİLLİ YAŞ SEBZE VE MEYVE FESTİVALİ YAPILDI
 
Heykeltıraş Bülent Harputlu ve arkadaşlarının Erdemli sahilinde açtığı sanat kursu tatilciler tarafından büyük ilgi gördü.
 
Bu yıl 10.'su yapılan Yayla Köyleri Yaş Sebze ve Meyve Festivali binlerce vatandaşın katılımıyla Harfilli festival alanında gerçekleştirildi.
ERDEMLİ YAZ ETKİNLİKLERİNİ SEVDİ
 
LATİF DOĞAN COŞTURDU
 
1. Mersin Yaz Etkinlikleri 2014 diğer ilçe ve mahallelerde olduğu gibi ilçemiz Erdemli’de de ilgiyle takip ediliyor.
 
Sanatçı Latif Doğan Erdemli’de hayranlarıyla buluştu.
Bülent Ortaçgil, Kanlıdivane'de Konser Verdi
 
Karma Resim Sergisine Rekor Katılım
 
Özgün müziğin usta ismi Bülent Ortaçgil, 13. Mersin Uluslararası Müzik Festivali kapsamında Erdemli ilçesindeki Kanlıdivane antik kentinde hayranlarıy
 
İlk kişisel sergisini Ajans Damla sergi ve teşhir salonunda açan Emine Kurtulan Sanat Evi kursiyerlerinden emekli öğretmen Ayşe Uçar’ın karma re...
Emekli Öğretmenin Kişisel Sergisine Yoğun İlgi
 
İlk Kişisel Sergisini Ajans Damla'da Açacak
 
Erdemli Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğüne bağlı Emine Kurtulan Sanat Evi kursiyerlerinden emekli öğretmen Ayşe Arıcı Uçar ilk kişisel sergisini Ajans Da
 
Emekli öğretmen Ayşe Arıcı Uçar ilk kişisel sergisini Ajans Damlamızın sergi ve teşhir salonunda gerçekleştirecek.
Erdemli’nin Kadın Yazarı
 
Babasının Yarım Kalan Filmini Oğlu Tamamlıyor
 
Emekli Sulh Hukuk Yazı İşleri Müdürü “Zeynep Yüksel” Erdeme Davet isimli kitabına imza günü düzenledi.
 
Mersinli Sinema Yönetmeni Yasin Korkmaz, babası Zeynel Korkmaz’ın 16 yaşındayken çekmeye başladığı, ancak filmde oynadıkları için 12 Eylül 1980 ...
 

 

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player


Hava Durumu

Döviz Kurlary

Nöbetçi Eczaneler

    28 Şubat 2015 (Gece)  

Ulusal Haberler
Foto Haber
AJANS DAMLA
 
BAŞKAN TOLLU İŞ ADAMLARIYLA OTOGARI KONUŞTU
 
ŞEHİT POLİS FATİH ÇEVİK İÇİN MEVLİT OKUTULDU
 
“Cennet Ana”Ya Hatıra Ormanı
 
 
Kö?e Yazylary Tüm Yazarlar
Mustafa Topal
Ramazan, Oruç ve Selamlaşma
Oktay İnce
Batmamak için…
Fadıl Özdemir
Düşünüp Öğüt Alalım Diye !
Mahmut Sami Türkmenoğlu
Kandiller Geçidi Üçaylar
Ahmet Refik Erdem
MÜFTÜ KAMİL BEY’İN KONFERANSI
Ahmet Yanar
DOST BİR İNSANIN ARDINDAN
Haluk GÜLDOĞAN
İftira ve Zanda Bulunmak
Fatih Döner
Teknoloji Kurbanı Olmayın
Hasan Orhan
MİLLİ MÜCADELEDE VE CUMHURİYET’İN İLK YILLARINDA TÜRK KADINI
Ömer Sezer
Papazı Dövdürtmeyecektik
 
Anket
Narenciye Festivaline Katılacakmısınız?
     
 
E-Devlet

 

reklam

 
Sık Kullanılanlara Ekle
Açılış Sayfası Yap
  KurumsalİletişimReklam

Copyright © 2009 - Erdemli Haber
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır İzinsiz, kaynak gösterilse dahi kullanılamaz.