Arama   |   Arşiv
Anasayfa Yaşam Belediyeler Ekonomi Siyaset Spor Kültür-Sanat Sağlık İlginç Haberler Dünya Erdemli'ye Dair Eğitim İnternet TV Fotohaber
 Oktay İnce
 
Kocamaz'a Yakışır
Oktayinc@hotmail.com
 

       Yaklaşan yerel seçimler ve Büyükşehir yasası nedeni ile MHP’de yarış erken başladı. MHP’li Tarsus belediyesinin gerek belediyecilikte gerekse siyasette tecrübeli ve deneyimli başkanı Burhanettin KOCAMAZ ile Toroslar Belediye Başkanı Hamit TUNA erken kalkıp Erken yol almak isteyenlerden. Geçmişi irdelersek MHP Mersin il teşkilatının Kocamaz’a sıcak bakmadığı ve bakmayacağı kesin ama şimdilik sessizler. Toroslar belediyesinin halk tarafından sevilen sempatik ve babacan tavırları ile öne çıkan belediye başkanı Hamit Tuna ise biraz daha zayıf kalıyor gibi. Ama zaman her şeyi en iyi şekilde gösterecek.
Her iki isimde çalışmalarına başladılar. İlçelerde, beldelerde kulislerini yapıyorlar. Ancak ilçemizde gerek MHP’li taban gerekse partili olmayan vatandaşlar Büyük Şehir Belediye Başkanlağının MHP açısından Burhanettin KOCAMAZ’la yarışa girmesinden yana. Yani İlçemizde görüş aldığımız MHP tabanı KOCAMAZ diyor.
         Erdemli MHP ilçe teşkilatı tabanın sesine kulak verirse bugünkü şartlarda Büyükşehir için Erdemli’nin adayı Kocamaz olacaktır.

***********
    AKP ise Büyükşehiri yeni yasa ile CHP’den almak için ciddi çalışma içinde. Ama adaylık için henüz ortaya çıkan kimse yok. İsmi konuşulanlar ise şimdilik nabız yoklama turunda. CHP’nin ilçelerde ve beldelerde fazlca etkinliğinin olmaması büyükşehir ile ilçelerde seçimin MHP ile AKP arasında geçeceğini gösteriyor.

***********
     Geçtiğimiz günlerde ilçemizin AKP’li belde belediye başkanları Kocaeli’nde katıldıkları seminer sonrası Kızkalesi’nde yaptıkları kahvaltılı basın toplantısında beldelerin birleşmesinin bölgeye önemli bir katkı sağlayacağı kanısına vardıklarını, küçük ve güdük kalmanın yani küçük bütçelerle projelerin üretilemeyeceğini, kurumsal yapıda halka daha iyi hizmet verilebileceğini, Kocaeli’nde uygulanan birleşmenin getirdiği büyümenin kazanımlarını gördüklerini anlattılar. Hatta küçük belde olarak yeteri kadar hizmet veremediklerinden yakındılar ve eklediler… Erdemli Belediye Başkanlığını AKP’nin kazanması için partimiz tecrübelerimizden faydalanmak üzere bize görev verse de vermese de büyükşehir yasası bölgemiz için bir şanstır. Bölgemize iyi hizmet almak için İktidarın gücünden faydalanmakta gerekir dediler.

ERDEMLİ’DE DURUM

    İlçemizde Mevcut belediye başkanı Mükerrem TOLLU kendinden emin ve Belediye başkanlığına yeniden aday. (Kendisi şu an giribal enfeksiyona bağlı zatüre hastalığından dolayı tedavi görmektedir. Acil şifalar diliyoruz) Tollu daha önce yaptığı açıklamalarda bağımsız araştırma şirketlerine yaptırdıkları anketlerde halkın yüzde yetmişlere varan oranda yapılan hizmetleri taktir ettiğini ve memnuniyet duymalarının kamçı hissi yaratması nedeni ile gece gündüz çalıştıklarını söylemişti.
AKP’ye göre ise genişleyen seçim ve hizmet bölgesinde kazanmak için herekesi kucaklayabilen siyaset ve taban tarafından kabul görecek bir adayla yola çıkılması durumunda AKP’nin Erdemli belediye başkanlığını kazanması çok kolay olacak.

     AKP kanadı Mevcut Erdemli belediyesinin hizmetlerini yetersiz buluyor ve bu günkü şartlara göre kim aday olursa olsun çok rahat bir şekilde seçimi AKP kazanır görüşündeler.

AK PARTİLİ ADAYLAR

MUZAFFER ŞAHİN : AKP kanadında seçim çalışmaları alttan alttan gelse de Muzaffer Şahin erken kalkıp yola çıkanlardan. Muzaffer Şahin geçmişte çok hararetli bir şekilde siyaset yapmasına rağmen bir ara elini ayağını çektiğini ancak tabanın kendisini sürekli AKP’den aday olması için sıkıştırdığını bu nedenle çalışmalara başladığını söylemişti bizi ziyaretinde. Şahin özellikle akil guruplarla ve toplum önderleri ile görüştüğünü söylüyor ve ekliyor “Adaylığımız önce vatanımız, memleketimiz, Mersin’imiz, Erdemli’miz, Ailem ve tüm dostlarımız için hayırlı ise Allah’m bu görevi bize nasip etsin. Hayırlı olmayacaksak nasip etmesin” diyor.


     HIDIR GÜRSOY : Deneyimli Bankacı. Halen Albaraka Türk Merkez şubesinde Bankasında Yönetici olan Hıdır GÜRSOY ismi en çok konuşulanlardan. Henüz Bize kendi ağzından adaylıkla ilgili bir açıklaması yok. Ancak gerek tecrübesi gerekse çeşitli toplantı ve konferanslarda yaptığı konuşmalarda bölgenin sorunlarını iyi bildiği ve ekonomik olarak ilçemizin nelere hasret olduğu nelerin iyi değerlndirilmesi gerektiği konusunda bilgili. Adı AKP’den Belediye başkanlığı için konuşulanlardan.

     HALİT ÇORTUL: Halen AKP ilçe başkanı Erdemli Belediye Başkanlığı için adı geçsede kendisi bir açıklama yapmadı. Sorulan sorulara ise şimdilik öyle bir düşüncemiz yok şeklinde cevap veriyor. Ama taban’dan Halit ÇORTUL AKP’nin Erdemli Belediye başkan adayı olmalı diyenlerin sayısıda azımsanmayacak kadar çok. Kulislerde nabız yokladığı konuşuluyor.


TEŞKİLATLAR NE YAPIYOR :

   CHP : CHP erdemli ilçe teşkilatı cok fazla bir varlık gösteremiyor.

   MHP: seçimler yaklaşmasına rağmen ve MHP’nin etkili olduğu bir İlçe olmasına rağmen İlçe başkanı ve beldelerin koordineli bir şekilde çalıştığı söylenemez. Tabanın toparlanması ve tabanla diyalog konusunda zayıf. Kadın kolları ve Ülkü Ocakları Kendi gayretleri ile gençliği eğitmek ve bilgilendirmek için elinden gayreti gösteriyor. Eğer ilçe içinde bulunduğu tavırla hareket ederse seçim döneminde toparlanması zor olur ve Yerel seçimi kaybeder.

   AKP : AKP ilçe yönetimi ve birimleri Sürekli toplantılar yaparak istişare ediliyor. Yerel basın tüm faaliyetlerden haberdar ediliyor. Ben ne dersem o olur desturundan uzak yapılan görev dağılımı sayesinde Kendilerine iletilen sorunlar teşkilat içinde görevlendirilen kişilere yönlendirilerek yine teşkilat bilgisi dahilide çözülüyor. Yerel seçimlerde başarılyı olmak için adayın kim olacağına bakılmaksızın çalışmalara başlanılmış durumda. Tabi her partide olduğu gibi AKP’ içinde de zıt görüşler ve muhalifler var..05 Şubat 2013
 
Diğer Yazıları Tüm Yazıları
 Batmamak için…
 Kocamaz'a Yakışır
 belediye başkan adayı kim olmalı ?
 Adayımız
 MHP Erdemli Mitinginden Notlar:
 Bu kadarına da pes, Yazıklar olsun size!
 Gözlemler
 Kral Çıplak
 Kültüre ve Maneviyata
 

 

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player


Hava Durumu

Döviz Kurlary

Nöbetçi Eczaneler

    03 Aralık 2016 (Gece)  

Ulusal Haberler
Foto Haber
AJANS DAMLA
 
BAŞKAN TOLLU İŞ ADAMLARIYLA OTOGARI KONUŞTU
 
ŞEHİT POLİS FATİH ÇEVİK İÇİN MEVLİT OKUTULDU
 
“Cennet Ana”Ya Hatıra Ormanı
 
 
Kö?e Yazylary Tüm Yazarlar
Mustafa Topal
Ramazan, Oruç ve Selamlaşma
Oktay İnce
Batmamak için…
Fadıl Özdemir
Düşünüp Öğüt Alalım Diye !
Mahmut Sami Türkmenoğlu
Kandiller Geçidi Üçaylar
Ahmet Refik Erdem
ÇANAKKALE VE BİRLİK
Ahmet Yanar
DOST BİR İNSANIN ARDINDAN
Haluk GÜLDOĞAN
İftira ve Zanda Bulunmak
Fatih Döner
Teknoloji Kurbanı Olmayın
Hasan Orhan
İNSANLIĞIN REFAH VE MUTLULUK ANAHTARI; İLİMCİLİK
Ömer Sezer
Papazı Dövdürtmeyecektik
 
Anket
Narenciye Festivaline Katılacakmısınız?
     
 
E-Devlet

 

reklam

 
Sık Kullanılanlara Ekle
Açılış Sayfası Yap
  KurumsalİletişimReklam

Copyright © 2009 - Erdemli Haber
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır İzinsiz, kaynak gösterilse dahi kullanılamaz.