GÜNDEM

11 OCAK ERDEMLİ HABER

KIŞ AYLARINDA “ÇOCUKLAR ÜŞÜMESİN” SLOGANIYLA ÇALIŞMA BAŞLATAN ERDEMLİ BELEDİYESİ, TOROS DAĞLARI’NDAKİ YÖRÜK ÇOCUKLARININ YÜZLERİNİ GÜLDÜRÜYOR

Erdemli Belediyesi’nin örnek sosyal destek birimi projesi ‘Limon Çiçeği’ ekipleri, Yörüklerin kış aylarında da yanlarında oluyor. Limon çiçeği ekibi üyeleriyle çocukların birlikte kuzu ve oğlaklar içinde zaman geçirmesi ise renkli görüntülere sahne oldu. Sıfır rakımından 2 bin 500 rakımına kadar Erdemli’de her alanda çalışma yürüten Limon Çiçeği ekipleri yeni projelerle çocukların yüzlerini güldürmeyi hedefliyor. Limon Çiçeği ekipleri, ‘Çocuklar üşümesin’ sloganıyla başlattıkları çalışmayla çocuklara mont, bot ve oyuncaklar başta olmak üzere çeşitli hediyeler ulaştırıyor.

ERDEMLİ MUZU ARTIK COĞRAFİ İŞARET TESCİLLİ

Erdemli ilçesinde açıkta yetiştirilen ‘Erdemli muzu’, Türk Patent ve Marka Kurumunca tescillenerek coğrafi işaret belgesi aldı. Açıkta yetiştirilen, diğer muz çeşitlerine göre çok daha düşük şeker oranına sahip Erdemli muzu ilçede bilinmekle birlikte son 2 yılda e-ticaret üzerinden sınırlı da olsa 81 ile satışı yapılmaya başlandı. Erdemli İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Erdemli Ticaret ve Sanayi Odasının girişimleri sonucu alınan coğrafi işaret tescilinin ardından Erdemli muzunun üretim alanı ve tanınırlığının arttırılıp ulusal pazarda yer alması hedefleniyor.

KALDIRIMDA DURAN ÇOCUKLARA ÇARPTI, “ŞEKERİM” VAR DEYİP SERBEST KALDI

Mersin’de sürücüsünün kontrolünden çıkan otomobil, kaldırımda duran iki çocuğa çarptı. Kaza sonrası ağır yaralanan çocuklardan biri hastanede yaşam mücadelesi verirken, aileler şoförün serbest bırakılmasına tepki gösterdi. Gözyaşları içinde hastane önünde oğlundan gelecek iyi bir haberi bekleyen baba Esad Akiz, “Çocuğum yoğun bakımda yatarken, o şahıs nasıl eve bırakılıyor. Bu resmen cinayete teşebbüstür” dedi. Araç sürücüsü polisler tarafından gözaltına alınırken, ifadesinde şeker hastası olduğunu, kaza anında da şekerinin düştüğünü ve bayıldığını iddia etti. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen şahıs, ‘adli kontrol’ kapsamında serbest bırakıldı. Hastane önünde gözyaşları içinde dualar ederek çocuklarından iyi haber gelmesini bekleyen Akiz ailesi ise şoförün serbest bırakılmasına tepki gösterdi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu